Z pomocą Ukrainie

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie z ogromnym sercem wsparli   obywateli Ukrainy organizując zbiórkę darów, która odbyła się z inicjatywy Pani Dyrektor. Zebraliśmy bardzo dużo artykułów niezbędnych osobom uciekającym z Ukrainy jak również dla walczących w kraju. Dodatkowo otrzymaliśmy wiele kartonów słodyczy i ciastek od firmy Mondelez Polska Production Sp. z o.o. Fabryka Ciastek w Płońsku  oraz ze zbiórki w sklepie Delikatesy Chorten Sochocin.

Z darów skorzystały matki z dziećmi, które przebywają obecnie na terenie Sochocina, otrzymały niezbędne ubrania, artykuły higieniczne oraz żywieniowe. Dzieci, które zostały przyjęte do naszej szkoły i przedszkola otrzymały paczki ze słodyczami i ciastkami.

Pozostałe zebrane dary w dniu 22 marca 2022 roku zostały przekazane do oddziału  PCK w Płońsku, który zorganizuje pomoc bezpośrednio do Ukrainy.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w tę zbiórkę. Społeczność szkolna przyniosła ogromną ilość darów, która wypełniła samochód PCK po brzegi. Każdy chciał wesprzeć choć w drobnym stopniu obywateli Ukrainy dotkniętych wojną.

DZIĘKUJEMY!

Poprzedni artykułPrzypominamy!