Światowy Dzień Wody

W dn. 21-22 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Zespół Przyrodniczy pod kierunkiem p. M. Zdun i p. K. Wieczerzak przygotował konkurs wiedzy o wodzie dla klas 4-6. Uczennice z klasy 8a: Ewelina Smolińska i Kamila Rutkowska poprowadziły wszystkie cztery etapy konkursu.

Dodatkowo Ewelina Smolińska wygłosiła referat  pt: „Woda – potrzeba życiowa człowieka” oraz przedstawiła prezentację pt: „Niech płynie w nas woda”.

Podczas pierwszego etapu uczniowie rozwiązywali zadania w aplikacji Kahoot w której wykazali się bardzo dobrą znajomością z wiedzy ogólnej dotyczącej wody, ale również obsługi urządzeń multimedialnych.

W drugim etapie rozwiązywali „wodną krzyżówkę”, w której wykazali się szybkością dokładnością i sprytem. Kolejnym zadaniem było udzielenie odpowiedzi z pomocą metodników. Tutaj uczniowie również poradzili sobie bardzo dobrze.

Klasy 4 i 5 w kolejnym zadaniu miały ułożyć puzzle dotyczące obiegu wody w przyrodzie, klasa 6 puzzle dotyczące zanieczyszczeń wody. Rozszyfrowanie rebusu, również nie było problemem dla dzieci.

Ostatnim zadaniem było odmierzenie odpowiedniej ilości wody, do naczynia. Wszystkie drużyny starały się jak najdokładniej oszacować podaną ilość wody.

Uczestnicy zdrowo i w sposób kulturalny rywalizowali wspierani przez kolegów i koleżanki z klasy.

Nagrody, które zwycięskie zespoły wywalczyły dla swoich klas oraz drobne upominki dla wszystkich uczestników zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Ostatecznie w rywalizacji klas 4 zwyciężyła:  klasa  4 a

w kategorii klas 5:  klasa 5b

w klasie 6:  grupa I

Serdecznie gratulujemy wiedzy i zapraszamy do kolejnych konkursów !!!

Poprzedni artykułZ pomocą Ukrainie
Następny artykułAby mądrym być – trzeba zdrowo żyć