XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 października odbyła się w naszej szkole akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość różnych przypadków mnożenia.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie: Jacek Dyguła (7a), Kacper Kaliszewski (7a), Julia Pniewska (7a), Witold Cieszewski (7b), Wiktoria Kaźmierska (7b), Weronika Krzyżanowska (7b), Bartosz litewka (7b), Marek Pniewski (7b) Zuzanna Sołtys (7b). Tworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni  w losy  przepytali młodszych i starszych kolegów oraz dorosłych pracowników szkoły.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie.

Poprzedni artykułKonkurs plastyczny „Zakładka do książki”
Następny artykułObiady w październiku