Wycieczka w Karkonosze

W dniach 14-17 czerwca 2023 uczniowie klas 8. wraz z opiekunami przebywali  na wycieczce w  Karkonoszach. Celem wyjazdu było przybliżenie uczniom tego pięknego i malowniczego regionu Polski. Po przyjeździe wszystkie klasy wybrały się na spacer po Karpaczu. I to był przedsmak tego, co miało nastąpić, czyli chodzenie. Drugiego dnia wycieczki uczniowie zwiedzali Skalne Miasto w Czechach. Podczas wędrówki młodzież podziwiała stumetrowe skalne ściany, szmaragdowe jezioro oraz skalany wodospad. Uczniowie mieli również okazję, przepłynąć  łodzią po skalnym jeziorze, do którego należało wspiąć się po stromych zboczach. W drodze powrotnej wycieczkowicze zatrzymali się we Wrocławiu. Zwiedzali tam m.in. Zatokę Gondoli, Ostrów Tumski oraz Promenadę Staromiejską. Nie zabrakło także legend związanych z historią miasta. Przewodnik wspomniał również o krasnoludkach, które są nieodłączną atrakcją Wrocławia.

Uczniowie na pewno zapamiętają ten wyjazd, nie tylko dlatego, że był ostatni raz w takim gronie.

Poprzedni artykułOD PRZESZŁOŚCI DO TERAŹNIEJSZOŚCI – wywiad z Jerzym Ryzińskim
Następny artykułDzień Kultur