Wycieczka klas trzecich do Torunia!

15 maja trzecioklasiści wybrali się na wycieczkę autokarową. Jej celem był Toruń – jedno z najpiękniejszych nadwiślańskich miast. Jego historia nierozerwalnie związana jest z postacią Mikołaja Kopernika, urodzonego właśnie w Toruniu. Dlatego też w programie wycieczki nie mogło zabraknąć miejsc związanych z postacią tego słynnego astronoma – uczniowie zrobili pamiątkowe zdjęcia pod pomnikiem Kopernika. Przewodnik ciekawie opowiadał o historii miasta a uczniowie z zainteresowaniem oglądali charakterystyczne dla Torunia miejsca – Pomniki Flisaka i Osiołka, średniowieczne Mury Obronne a także Starówkę.Jednym z punktów programu była wizyta w Żywym Muzeum Piernika, gdzie w magiczny sposób można było przenieść się do XVI wiekowej piernikarni. Tam pod okiem Mistrza Piernikarskiego uczniowie własnoręcznie wykonali tradycyjne pierniki. Ciekawym miejscem okazał się też Dom Legend Toruńskich, gdzie animatorzy w zabawny sposób opowiedzieli legendy o początkach Torunia, roli Krzyżaków, o flisaku, który uratował miasto przed żabami, o dzwonie, który miał chronić przed końcem świata.Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta dzieci miały możliwość zakupienia toruńskich pierników i pamiątek.Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, gdzie dzieci obejrzały unikatowe zbiory pras drukarskich, próbowały swoich sił w kaligrafii, drukowały na starej, żeliwnej prasie oraz czerpały samodzielnie papier z kadzi papierniczej za pomocą sita. Dodatkowo każdy uczeń otrzymał prezenty własnoręcznie wykonane, związane z tematem wycieczki.Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

Poprzedni artykułOD PRZESZŁOŚCI DO TERAŹNIEJSZOŚCI – wywiad ze Stanisławem Prokopczykiem
Następny artykułDzień Polskiej Niezapominajki