Wspomnienia rodziców klasy 4b – absolwentek naszej szkoły

W dniu 13 marca 2024 r. na godzinie wychowawczej odbyło się spotkanie uczniów klasy 4b z p. Eweliną Losz, mamą Filipa. Była to doskonała okazja, aby poznać ciekawą pracę, jaką wykonują adwokaci. Zawód ten wiąże się z długoletnią praktyką oraz doświadczeniem. Mama Filipa ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od  stycznia 2022 r. wpisana jest na listę adwokatów w Okręgowej Radzie Adwokackiej, specjalizujących się w szczególności w zakresie spraw z prawa cywilnego i karnego oraz prawa ochrony danych osobowych.

Uczniowie dowiedzieli się jakimi sprawami zajmuje się adwokat, jak wygląda jego praca oraz o tzw: „tajemnicy adwokackiej” i jej odpowiedzialności karnej za jej naruszenie. Mieli także okazję poznać różne kolory żabotu noszone przez zawody prawnicze poszczególnych specjalizacji.

Pani Losz to także absolwentka naszej szkoły, która z wielkim sentymentem wspominała lata szkolne. Jej klasa była nieliczna, ale dobrze się uczyła i była bardzo zdyscyplinowana. Pani Wioletta Wróblewska, nauczycielka jęz.polskiego była wychowawczynią pani Losz od klasy 4 przez wszystkie lata gimnazjum. Równie miło wspominała życie sportowe oraz sukcesy, które osiągała będąc w drużynie dziewcząt grających w piłkę ręczną,  nad którymi opiekę sprawował p.Wojciech Tomaszewicz. Zdjęcie grupowe, które przyniosła pani Losz było zadaniem dla uczniów w rozpoznaniu obecnych nauczycieli naszej szkoły.

W dniu 7 lutego 2024 r.  na godzinie wychowawczej, mama Zosi, p.Ewa Wrońska w ramach naszej klasowej akcji „Cała Polska czyta Dzieciom” przygotowała dla uczniów tzw. wierszyki łamiące języki”. Jako absolwentka naszej szkoły, przywołała także wspomnienia z lat szkolnych. Opowiadała o swojej klasie, dawnej sali gimnastycznej, w której obecnie znajduje się stołówka oraz o sklepiku, w którym można było kupić szeroki asortyment. Jej wychowawczynią  była p.Elżbieta Kupniewska-Makówka.

Obydwa spotkania były bardzo interesujące i ciekawe za które serdecznie dziękujemy.

Poprzedni artykułDzień liczby π (pi)- święto matematyki w naszej szkole
Następny artykułMULTO OBRIGADO! Poznajemy Portugalię