MULTO OBRIGADO! Poznajemy Portugalię

Tradycją naszej szkoły stały się wizyty wolontariuszy z Polskiej Fundacji im. Roberta  Schumana. Tym razem, dnia 11 marca 2024 r. na zaproszenie Szkolnego Klubu Europejskiego naszą szkołę odwiedziła p. Mafalda Costa z Portugalii (absolwentka Uniwersytetu Lizbońskiego na kierunku ekonomia).

Warsztaty trwały dwie godziny i były świetną okazją dla klubowiczów do wykorzystania swojej znajomości języka angielskiego w praktyce. Pierwsze zajęcia dotyczyły: „Tajemnic praw człowieka w UE i ich znaczenia w naszym życiu” Druga godzina przebiegała pod hasłem: „Explore Portugal”.

Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek, na temat tego jak powinni zachować się podczas wakacji w tym właśnie kraju. Poznali tradycję, jedzenie, najciekawsze zabytki, religię, nazwy popularnych świąt a także proste zwroty grzecznościowe w jęz. portugalskim.

Po obiedzie, wolontariuszka w towarzystwie nauczycielek jęz.angielskiego i dwóch uczennic – Pauliny Sokołowskiej i Magdaleny Sadowskiej udała się do Izby Guzikarstwa w Sochocinie.

Wizyta zagranicznego gościa dostarczyła uczniom wielu pozytywnych emocji i wrażeń oraz była szansą na pogłębiania znajomości języka angielskiego.

Poprzedni artykułWspomnienia rodziców klasy 4b – absolwentek naszej szkoły
Następny artykułPierwszy Dzień Wiosny