Wigilie najmłodszych

W dniach od 11 do 12 grudnia w klasach I oraz II Szkoły Podstawowej w Sochocinie odbyły się spotkania wigilijne z udziałem rodziców. W tych przedświątecznych dniach panowała miła, serdeczna i pełna życzliwości atmosfera. W udekorowanych świątecznie salach znalazły się choinki, przystrojone ozdobami, wykonanymi przez uczniów oraz  stoły, nakryte białymi obrusami. Uczniowie zaprezentowali przygotowane programy artystyczne: klasa 1 a przedstawiła w prezencie dla rodziców bajkę w języku angielskim pt. „Thumbelina”, klasa 1 b inscenizację o tematyce świątecznej pt. „The littlest fir tree” przygotowane pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego oraz wychowawców. Klasy drugie swoje umiejętności wokalno-recytatorskie zaprezentowały w języku polskim w programach artystycznych: klasa 2 a „Święta święta…”, klasa 2 b „Świecąca gwiazdka”.  Dzieci przypomniały znaczenie i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia. W podniosłej atmosferze uczestnicy Wigilii składali sobie życzenia i dzielili się opłatkiem. Ostatnią część spotkań stanowił smaczny poczęstunek oraz wspólny śpiew kolęd. Nie zabrakło również wizyty Świętego Mikołaja i miłych prezentów. Wszyscy, którzy brali udział w Wigilii, mogli poczuć radość ze zbliżających się Świąt. Uczestnikom bardzo podobał się razem spędzony dzień wigilii klasowej, wpłynął on na integrację klasy i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Poprzedni artykułPapierosom śmierć!
Następny artykuł„Uśmieszek”