Papierosom śmierć!

11 grudnia 2019 roku o godzinie 16.30 w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas VI-VIII z przedstawicielem płońskiego SANEPIDu panią Anną Ozimkiewicz. Tematem spotkania były środki uzależniające-papierosy tradycyjne i e-papierosy. Pani Anna w swojej prelekcji wykorzystała prezentację multimedialną ukazującą różne typy papierosów i ich charakterystykę porównawczą, bogactwo składu papierosów w substancje trujące, konsekwencje palenia dla zdrowia i „kieszeni” palacza. Pani Ozimkiewicz starała się uwrażliwić rodziców na zgubne skutki palenia wszelkiego typu papierosów potencjalnie przez nich i ich dzieci. Rozmowa ze specjalistą była jednym z elementów realizacji zadania szkoły w ramach profilaktyki uzależnień. Naszym wspólnym celem-szkoły i domu rodzinnego-jest wychowywanie młodego pokolenia wolnego od nałogów, świadomego wartości zdrowia fizycznego i psychicznego. Podczas spotkania rodzice mogli także skorzystać z broszur i ulotek dotyczących różnych środków psychoaktywnych, porad typu „jak rozmawiać z nastolatkiem w okresie dojrzewania i związanej z nim huśtawki emocjonalnej?”

Szkolny koordynator ds. promocji zdrowia

Elżbieta Kupniewska-Makówka

Poprzedni artykułWarsztaty świąteczne u „Koników polnych”
Następny artykułWigilie najmłodszych