Warsztaty pierwszej pomocy

W życiu, jak to w życiu… bywa bardzo różnie. Zdarzają się chwile radosne, ale i bardzo niebezpieczne, które mogą zagrażać życiu. Poznanie zasad pierwszej pomocy to jednak nie wszystko. Na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Dlatego też uczniowie klas II Szkoły Podstawowej w Sochocinie wzięli udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadziła pani Bogumiła Rogalska, która jest pielęgniarką i mamą drugoklasistki. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, co zrobić jeśli jest się świadkiem wypadku drogowego oraz jak zadbać o własne bezpieczeństwo w czasie udzielania pierwszej pomocy. W dalszej części spotkania uczniowie uważnie przyglądali się pani pielęgniarce, która demonstrowała wykonywanie masażu serca, sztucznego oddychania, ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Potem przyszedł czas na zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce. Wszyscy mogli sprawdzić czy potrafią wykonać czynności demonstrowane przez panią Bogusię. Drugoklasiści chętnie wykonywali masaż serca i sztuczne oddychanie na fantomie, w pozycji bezpiecznej układali swoje koleżanki i kolegów. Na koniec uczniowie mieli możliwość obejrzenia karetki pogotowia i sprzętu medycznego znajdującego się wewnątrz ambulansu. Mamy nadzieję, że dzięki takim warsztatom nasi uczniowie posiądą umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i odważanie wykorzystają ją w sytuacji zagrożenia oraz konieczności ratowania czyjegoś życia.

Poprzedni artykułAkcja Sprzątanie Świata – „Myślę, więc nie śmiecę”
Następny artykułMała i wielka ojczyzna