Akcja Sprzątanie Świata – „Myślę, więc nie śmiecę”

W ubiegłym tygodniu, w ramach 28. Akcji Sprzątanie Świata – „Myślę, więc nie śmiecę” zostały przeprowadzone zajęcia w oddziałach klasowych 4-8. Uczniowie, sprawdzali swoją wiedzę dotyczącą odpowiedniej segregacji śmieci oraz recyklingu.

W Akcji Sprzątanie Świata – Polska nie chodzi  bowiem tylko o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady.

W klasach czwartych odbyły się krótkie warsztaty z praktycznej segregacji śmieci – do koszy w odpowiednich kolorach należało umieścić ilustracje różnych opakowań i odpadów.

W klasach piątych uczniowie obejrzeli krótki film dotyczący prawidłowej segregacji śmieci, wykonali w grupach  praktyczne ćwiczenia oraz sprawdzili swoją wiedzę w teście online.

W klasach 7 i 8 odbyła się krótka pogadanka i dyskusja o segregacji. Dodatkowo klasa 7b wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Oliszewską zaangażowała się w praktyczne uprzątnięcie terenu wokół szkoły.

Nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie.

Niszcząc naturę, niszczymy siebie!

Następny artykułWarsztaty pierwszej pomocy