VII edycja szkolnego konkursu „ZOSTAŃ POLIGLOTĄ”

„Język jest mapą drogową kultury.

Mówi Ci skąd ludzie pochodzą i dokąd zmierzają”

Takimi słowami rozpoczęła się tegoroczna VII edycja konkursu „Zostań Poliglotą” zorganizowanego przez zespół nauczycieli języków obcych. Konkurs  przebiegał pod hasłem: „Zdrowy styl życia i spędzania czasu wolnego”, dlatego też zadania konkursowe odwoływały się do słownictwa z zakresu zainteresowań, zdrowego odżywiania, właściwej diety, aktywności fizycznej i pomysłów na spędzanie czasu wolnego. W zmaganiach konkursowych udział wzięli uczniowie z klas szóstych, siódmych i ósmej, rywalizując ze sobą w czterech drużynach. Pierwszym sprawdzianem umiejętności językowych i sposobem na pokonanie stresu było przedstawienie się w języku obcym czyli angielskim, niemieckim i rosyjskim. Konkurs składał się z siedmiu rund, podczas których  zawodnicy wykazali się znajomością nazw owoców, warzyw, produktów; tworzyli przepisy na sałatkę owocową. Pięknie posługiwali się przysłowiami i frazeologizmami. Wiele radości sprawiły kalambury, gdzie potrzebna była również wyobraźnia i kreatywność. Najlepszym zespołem okazała się drużyna IV, w skład której weszli Bartłomiej Rychter (8a), Emilia Kosińska (6b), Oliwier Korytowski (7a). Wszystkie drużyny bardzo mocno się zaangażowały w rywalizację i wykazały się dużymi umiejętnościami językowymi.

Pamiętajcie, że  „nauka nowego języka jest jak stanie się nowym człowiekiem”, dlatego zgłębiajcie i szlifujcie znajomość języków obcych.

Ogromne gratulacje. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że konkurs cieszy się dużą popularnością i zapraszamy do współzawodnictwa w przyszłym roku.

Zespół Nauczycieli Języków Obcych

Poprzedni artykułKonkurs „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”
Następny artykułBezpieczne ferie zimowe