Konkurs „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”

Szopka bożonarodzeniowa to najbardziej oczywisty symbol świąt Narodzenia Pańskiego. Tradycję budowania szopek zainaugurował  Święty Franciszek z Asyżu, budując pierwszą szopkę w Greccio w 1223 roku.

W tym roku przypada 800 rocznica tego wydarzenia. Z tej okazji został zorganizowany
w naszej szkole konkurs na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową, aby upamiętnić to ważne wydarzenie.

Cele konkursu to:

  • Zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych; 
  • Rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci, młodzieży
    i dorosłych;
  • Kształtowanie aktywnej i twórczej postawy rodziny i społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia; 
  • Propagowanie pozytywnych więzi pomiędzy najbliższymi, w tym wspólne spędzanie czasu wolnego, wzajemny szacunek i zaufanie, a także rozwijanie wrażliwości inspirowanej życiem w rodzinie;
  • Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za relacje rodzinne i społeczne.

Uczniowie naszej szkoły podjęli  to wyzwanie, tworząc piękne prace. Na konkurs wpłynęło 31 prac.

Wybór najładniejszych szopek był naprawdę bardzo trudny. Biorąc pod uwagę oryginalność, nakład pracy, staranność wykonania, jury wyłoniło laureatów:

I miejsce zajęła szopka wykonana z ciasta piernikowego, której twórcami  jest rodzina Państwa Goszczyńskich z dziećmi: Stanisławem z klasy II b i Beatką z oddziału przedszkolnego.

II miejsce zajęła szopka wykonana z różnych materiałów przez uczennicę klasy V b Julię Węgier wraz z rodzicami. Na szczególną uwagę zasługują figurki własnoręcznie wykonane z filcu.

III miejsce zajęła szopka wykonana przez rodzinę Państwa Kosińskich z dziećmi, Emilkę z klasy VI b i Gabrysię z klasy I a. Szopka zrobiona z naturalnych surowców.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim uczniom i ich rodzicom za pomysłowość, zdolności manualne i talenty techniczne. Życzymy rodzinnych i błogosławionych Świąt narodzenia Pańskiego.

Poprzedni artykułŚwiąteczne występy oraz warsztaty plastyczne u „Motylków”
Następny artykułVII edycja szkolnego konkursu „ZOSTAŃ POLIGLOTĄ”