VI Międzygminny Konkurs Piosenki i Poezji w Języku Obcym

Granice mego języka [obcego] oznaczają granice mego świata” Ludwig Wittgenstein

10 maja 2023 r. w środę o godzinie 9.00 w hali sportowej PZSiPS w Sochocinie odbyła się VI edycja konkursu. Od lat  jest on objęty honorowym patronatem burmistrza Miasta i Gminy Sochocin. Organizatorem tego przedsięwzięcia językowego był Zespół Nauczycieli Języków Obcych Szkoły Podstawowej w Sochocinie. Celem konkursu od lat jest motywowanie uczniów do nauki języków obcych, doskonalenia umiejętności językowych, recytatorskich, aktorskich i wokalnych oraz współzawodnictwa fair play. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: piosenka i recytacja. Uczestnicy zmagań konkursowych posługiwali się trzema językami: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Rywalizowali ze sobą przedstawiciele ośmiu szkół: ze Szczytna, Nacpolska, Jońca, Lisewa, Kraszewa, Ojrzenia, Kołozębia i Sochocina.

W skład jury weszli: p. Agnieszka Orzepowska- przewodnicząca; przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Sochocin, p. Elżbieta Kupniewska-Makówka-nauczyciel jęz. rosyjskiego w Sochocinie, p. Agnieszka Balcerzak-Radkiewicz-nauczyciel jęz. angielskiego w Ojrzeniu, Jolanta Nec-nauczyciel jęz. niemieckiego w Lisewie oraz  p. Magdalena Bachman-nauczyciel muzyki w Sochocinie. Ocenie podlegała poprawność językowa, sposób prezentacji oraz ogólne wrażenie artystyczne.

W zmaganiach konkursowych rywalizowało 31 uczniów, którzy zaprezentowali 15 piosenek i 11 wierszy. Na podium znaleźli się:

Kategoria- piosenka:

1 miejsce: Laura Żmijewska ucz.kl.8 z Lisewa

2 miejsce ex aequo Lena Łukasiak ucz. kl. 5 z Sochocina i Kinga Kajtaniak ucz. kl. 8 z Sochocina

3 miejsce: Ksawery Grzelak ucz. kl. 6 z Lisewa

Wyróżnienie 1-Aleksandra Błaszkiewicz ucz. kl. 6 z Jońca

Wyróżnienie 2-Alicja Sokołowska ucz. kl. 4 z Lisewa

Kategoria- recytacja:

1. miejsce: Bohdana Hurzan ucz. kl. 8 z Sochocina
  2. miejsce: Bartosz Litewka ucz. kl. 8 z Sochocina
  3. miejsce: Urszula Obycz ucz. kl. 7 ze Szczytna

Wyróżnienie 1- Oktawian Sawicki ucz. kl. 6 z Sochocina

Wyróżnienie 2- Marta Prządak ucz. kl. 7 z Kołozębia

Zwycięscy otrzymali atrakcyjne nagrody i piękne dyplomy. Fundatorem nagród rzeczowych był Urząd Miasta i Gminy Sochocin oraz wydawnictwo Macmillan. Słodki poczęstunek sponsorowała p. Monika Makowska-Chojnacka, zaś napoje Rada Rodziców i Dyrekcja PZSiPS  w Sochocinie.

Gwoździem programu tej edycji konkursu była obecność wyjątkowego gościa- pana Jamesa Brierleya, który 28 lat temu przyjechał do Polski z Menchesteru. Ma on na swoim koncie wiele sukcesów muzycznych i jest osobą znaną nie tylko w najbliższej okolicy. Z zespołem James B & Friends wystąpił w programie „Must be the music”. Dwukrotnie brał udział w programie wokalnym „The Voice Senior. W 4 edycji był jednym z finalistów. Pan James zaprezentował nam swoją ostatnio napisaną piosenkę akompaniując sobie na gitarze.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom-nauczycielom języków obcych i muzyki za podjęcie wyzwania i włożony trud i zdrową rywalizację. Zapraszamy ponownie  już za rok!

Poprzedni artykułDzień Polskiej Niezapominajki
Następny artykułSukcesy w Konkursie Krasomówczym dla Młodzieży ,,O Laur Sarbiewskiego”