Sukcesy w Konkursie Krasomówczym dla Młodzieży ,,O Laur Sarbiewskiego”

Dnia 13.05.2023 r. o godz. 9.00 uczniowie naszej szkoły, Natalia Chojnacka (kl.8a) i Marek Pniewski (kl.8b), wzięli udział w XVII Konkursie Krasomówczym dla Młodzieży ,,O Laur Sarbiewskiego”. Była to jedna z części XVIIII Międzynarodowego Festiwalu Ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego „Chrześcijański Horacy z Mazowsza” organizowanego przez Academia Europaea Sarbieviana w Sarbiewie oraz Szkołę Podstawową w Sarbiewie. W konkursie biorą udział uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych i liceów z terenu powiatu płońskiego, którzy w swych wystąpieniach poruszają tematy współczesnych problemów młodzieży, społeczności lokalnej, polityki, wartości i marzeń.

Konkurs rozpoczął recytacją fragmentu twórczości ks. Sarbiewskiego aktor Teatru Rampa, Maciej Gąsiorek. Następnie głos zabrał Przewodniczący jury, prof. Janusz Rohoziński, który po krótkim wprowadzeniu ogłosił rozpoczęcie konkursu.

Obydwoje nasi uczniowie zostali Laureatami. Natalia swą prezentacją tekstu „Być czarną owcą” zdobyła II miejsce, a Marek wypowiedzią „Mam smartphone’a, więc jestem” uzyskał III miejsce. Uczniów przygotowała pani Anna Sobótka.

Gratulujemy!!!

Poprzedni artykułVI Międzygminny Konkurs Piosenki i Poezji w Języku Obcym