TYDZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO – dzień 1.

SZKOŁA NA NIEBIESKO – poniedziałek 19 lutego 2024 r.

Uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w kolorze niebieskim. Kolor ten ma działanie uspokajające i relaksujące  i miał za zadanie wprowadzić nas w dobre samopoczucie już od początku tygodnia.

W klasach I-III uczniowie oglądali filmy edukacyjne o marzeniach, rozmawiali z wychowawczyniami o swoich marzeniach. Na świetlicy szkolnej kolorowali kolorowanki antystresowe.

Klasy 4 uczestniczyły w spotkaniu profilaktycznym z p. dyrektor Renatą Krawczyk w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Sochocinie.

Uczniowie klas szóstych objęci opieką świetlicową rozmawiali z p. Agnieszką Oliszewską o marzeniach, oglądali krótki film o spełnianiu swoich marzeń a następnie zapisali swoje marzenia na kartce i włożyli do specjalnie przygotowanego „pudełka marzeń”. Dodatkowo została przedstawiona uczniom prezentacja o marzeniach przygotowana przez p. Katarzynę Wieczerzak.

Na zajęciach wychowania fizycznego z dziewczętami w klasach szóstych p. Agnieszka Oliszewska doskonaliła umiejętności gry w koszykówkę z muzyką w tle. Uczennice ćwiczyły „Macarenę”,  „Belgijkę” a pod koniec zajęć słuchały i wyciszały się przy muzyce relaksacyjnej.

Poprzedni artykułINFORMACJA O REKRUTACJI
Następny artykułTYDZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO – dzień 2.