Tydzień Patrona Szkoły

Tydzień Patrona Szkoły.

We wtorek 15 listopada 2022 roku uczniowie edukacji wczesnoszkolnej rozpoczęli obchody Tygodnia Patrona Szkoły. Wszystkie dzieci chcą być jak mjr. Henryk Sucharski – dzielny żołnierz i obrońca Westerplatte. Nie od dziś wiadomo, że żołnierz powinien być wysportowany i wciąż dbać o swoją sprawność fizyczną. Dążąc do spełnienia swoich założeń uczniowie klas I – III wzięli udział w zajęciach sportowych, które miały na celu kształtowanie sprawności fizycznej oraz nabywanie umiejętności współdziałania w grupach. Zadaniem dzieci było wykonanie ćwiczeń ogólnorozwojowych takich jak np. pokonanie toru przeszkód i slalomu, utrzymanie równowagi podczas przejścia po ławeczce, przeniesienia ciężkiej piłki lekarskiej do wyznaczonego punktu oraz przejście przez tunel. Uczniowie poradzili sobie świetnie z przygotowanym dla nich wyzwaniem, a przy okazji, jak sami twierdzą, doskonale się bawili. Wszystkie dzieci uzyskały pozytywną ocenę z egzaminu ze sprawności fizycznej i zbliżyły się do osiągnięcia założonego celu.

Poprzedni artykułWirtualne laboratorium na lekcjach chemii
Następny artykułTydzień Patrona Szkoły w edukacji wczesnoszkolnej