Szkolny konkurs Akademia Lactacyd „Ławeczka Przyjaciółek”

Tuż przed feriami nasza szkoła wzięła udział w pierwszej części konkursu organizowanego przez Akademię Lactacyd „Ławeczka przyjaciółek”. Celem tego konkursu jest nie tylko edukacja z zakresu profilaktyki zdrowotnej dziewcząt w okresie dojrzewania, ale również  stworzenie symbolicznego miejsca wspierającego relacje, swobodnego wyrażania swoich uczuć, myśli, wypowiedzenia problemu.

Niech „Szkolna Ławka Przyjaciółek” zwraca na siebie uwagę uczniów, zatrzyma ich na chwilę, pobudzi do myślenia i tym samym pozwoli zwrócić uwagę na drugą osobę.

Z wsparciem pani dyrektor Beaty Grabarczyk-Tomaszewicz oraz Rady Rodziców Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie została zakupiona drewniana ławeczka oraz niezbędne materiały (kolorowe farby, pędzelki itp…). Poza wykonaniem projektu ławeczki, został wykonany mural na ścianie korytarza na pierwszym piętrze. Dodatkowo, została wykonana gazetka szkolna do hasła pierwszego etapu konkursu pt: „BĄDŹ SOBĄ”.

Opiekunem projektu została pani Katarzyna Wieczerzak – nauczyciel wychowanie do życia w rodzinie, natomiast pomysłodawczynią projektu muralu była pani Zofia Benbenkowska – nauczyciel plastyki. W projekt zaangażowane były dziewczynki z klasy 8a, 8b, 7a oraz 6b.

Przed nami jeszcze dwa etapy do zrealizowania :

• „REALIZUJ MARZENIA” – od 16 lutego do 31 marca 2023
  • „JESTEŚ DLA NAS WAŻNA” – od 1 kwietnia do 15 maja 2023

Czekamy na ciekawe pomysły naszych uczennic i zaangażowanie.

Prosimy wszystkich rodziców oraz ludzi dobrej woli o głosowanie na projekt reprezentowany przez Publiczny Zespół Szkół i Przedszkoli Samorządowych nr 86 w dniach 17-31.05.2023 r.

Wybór prac przez Jury 1-8 czerwca 2023 r.

Publikacja wyników Konkursu na www.akademia-dojrzewania.pl : 12 czerwca, do godziny 14:00.

Serdecznie dziękujemy za oddane głosy.

Poprzedni artykułOD PRZESZŁOŚCI DO TERAŹNIEJSZOŚCI – wywiad z W.Tomaszewiczem i K.Dzięgielewskim
Następny artykułWiosenny pokaz mody!!!