Światowy Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi to dzień ważny dla każdego, dla kogo ważna jest czysta woda, świeże powietrze, bezpieczne i nieskażone środowisko. W tym dniu uświadamiamy sobie jak wiele my, ludzie musimy zrobić, aby Ziemia znów stała się bezpiecznym domem dla roślin i zwierząt.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami zbierali śmieci z terenów przyszkolnych. Inicjatywa miała na celu podniesienie wśród uczniów świadomości ekologicznej oraz współodpowiedzialności za porządek i czystość w najbliższym otoczeniu. Ponadto, podczas zajec lekcyjnych zorganizowano pogadankę i przybliżono uczniom problematykę związaną z ochroną środowiska oraz potrzebą dbania o czystość i porządek.

Wszystki dzieci otrzymały w nagrodę za zaangażowanie w sprzątanie naszej planety książki, zawierające porady ekologiczne dla najmłodszych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Poprzedni artykułCharytatywny kiermasz dla Gabrysi
Następny artykułMiędzynarodowy Dzień Ziemi