Międzynarodowy Dzień Ziemi

„Ziemio moja – matko moja, żyj nam wiecznie niezniszczona, bo ja kocham wody Twoje, piękne łąki, żyzne pola…”

Międzynarodowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Przedszkolaki z Guzikowej Krainy to ważne święto rozpoczęły od wspólnego spotkania dzieci ze wszystkich grup. W tematykę ochrony środowiska wprowadziła p. Sylwia Grabowska, która również zapoznała maluchy z nowym, nawiązującym do tematu słownictwem w języku angielskim. Następnie przedszkolaki obejrzały filmik edukacyjny, po czym rozmawiały o tym, co możemy zrobić dla ziemi, aby była czysta. Podczas różnych aktywności przedszkolaki przypomniały sobie zasady segregacji śmieci oraz co to jest recykling. Z wielką radością przystąpiły także do praktycznych ćwiczeń segregacji śmieci. Po wspólnych zajęciach najstarsze grupy wybrały się na spacer, aby korzystając z uprzednio zdobytej wiedzy uprzątnąć teren w pobliżu przedszkola. Tego dnia nie zabrakło również prac porządkowych w ogródkach oraz zachwycania się wiosennymi tulipanami, szafirkami i innymi rozkwitającymi kwiatami. Przedszkolaki wykonywały prace plastycznych, gdzie hasłem przewodnim był recykling. Pod koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały Odznaki Przyjaciela Przyrody obiecując jednocześnie, że będą dbać o naszą Ziemię nie tylko tego wyjątkowego dnia, a codziennie.

Poprzedni artykułŚwiatowy Dzień Ziemi
Następny artykułOGŁOSZENIE