Światowy Dzień Zdrowia u najmłodszych uczniów

W ramach Światowego Dnia Zdrowia zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne z uczniami klas 1-3. Celem zajęć było zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne współczesnego społeczeństwa oraz podkreślenie roli zdrowego odżywiania z dostępnych na rynku produktów spożywczych. Dzieci poznały zasady higieny osobistej, różne sposoby na aktywność fizyczną oraz dowiedziały się jakie posiłki są dla nich najważniejsze i z czego powinny się składać. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną a następnie wykonali szereg ćwiczeń utrwalających ich wiedzę.

Uczniowie klas I-III przygotowali „zdrowe, a zarazem kolorowe śniadanie”. Wszystkie przygotowane potrawy były wyjątkowo bogate w warzywa i owoce. Zapraszamy do galerii fotograficznej z kolorowymi i zdrowymi śniadaniami oraz przekąskami.

Poprzedni artykułOD PRZESZŁOŚCI DO TERAŹNIEJSZOŚCI – wywiad z Anną Zwierzchowską
Następny artykułŚwiatowy Dzień Zdrowia 2023 „Zdrowie dla wszystkich”