Światowy Dzień Zdrowia 2023 „Zdrowie dla wszystkich”

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Tegoroczne hasło: Zdrowie dla wszystkich: ostateczny cel.

Podstawowe zadania WHO:

• Łagodzenie śmiertelnych chorób, rozprzestrzeniania się śmiertelnych infekcji
  • Ochrona ludzi przed pandemiami, epidemiami (wirus Ebola, ptasiej grypy (H5N1), SARS, COVID-19
  • Pokój dla zdrowia, zdrowie dla pokoju negocjowanie usług humanitarnych i zdrowotnych podczas wojen i konfliktów
  • Wytyczne dotyczące polityki i norm w zakresie zdrowia w celu poprawy zdrowia ludzi.
  • Zapobieganie chorobom poprzez szczepienia
  • Sprostanie wyzwaniom zdrowotnym związanym z klimatem( jakość powietrza, dostępność wody pitnej, zaopatrzenia w żywność, warunki sanitarne i higiena.

W Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie, wychowawcy klas 4-8 poprowadzili w ramach godziny wychowawczej zajęcia z zakresu profilaktyki higieny zdrowia, zdrowego odżywiania.

W piątek 14.04.2023 r. odbył się quiz wiedzy o zdrowiu, podczas którego uczniowie losowali pytania a następnie odpowiadali na nie. W zabawie mógł wziąć udział każdy uczeń i nauczyciel uczący w klasie 4-8.  W nagrodę za udzielenie poprawnej odpowiedzi uczniowie otrzymywali owoc (gruszkę, jabłko lub mandarynkę) ufundowane przez Radę Rodziców Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie. Zdjęcia z przeprowadzonych działań zostały wykonane dzięki aparatowi fotograficznemu pozyskanemu z programu Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie z zaangażowaniem podchodzili do quizu, niektórzy nawet kilkukrotnie. Dzięki takiej formie, mieli okazję sprawdzić swoja wiedzę, ale również dowiedzieć się nowych wiadomości z zakresu profilaktyki zdrowia i higieny.

Pamiętajmy, zdrowie mamy tylko jedno!

Ruch, owoce i warzywa niech będą z nami każdego dnia.

Zespół ds. promocji zdrowia

Poprzedni artykułŚwiatowy Dzień Zdrowia u najmłodszych uczniów