Światowy Dzień Walki z AIDS

Na świecie żyje blisko 38 mln osób zakażonych wirusem HIV. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Zakażenie może nastąpić w wyniku kontaktu z zakażoną krwią, poprzez kontakty seksualne oraz w czasie ciąży, porodu i karmienia piersią u kobiety zakażonej.
HIV – ludzki wirus upośledzenia odporności, może nie powodować charakterystycznych objawów ani dolegliwości przez wiele lat. Aby to sprawdzić, niezbędne jest wykonanie bezpłatnego, anonimowego testu na HIV.
1 grudnia, ma na celu zwrócenie uwagi na walkę z AIDS, a także uświadomienie konieczności pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS oraz ich bliskim. W tym dniu w naszej szkole jako symbol solidarności z osobami chorymi nauczyciele i uczniowie klas siódmych i ósmych Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie nosili „czerwone kokardki”.  Odbyło się również spotkanie profilaktyczne oraz test sprawdzający zdobytą wiedzę w aplikacji kahoot.com.
Znak i kolor kokardki nie jest przypadkowy, ma kształt odwróconego „V” to skrót od słowa victory – zwycięstwo.  Czerwony kolor symbolizuje krew i miłość. Kształt kokardki jest odwrócony, ponieważ ciągle jest to choroba nieuleczalna i śmiertelna. 

Koordynatorzy ds. promocji zdrowia

Poprzedni artykułPasowanie 4-latków
Następny artykułRozstrzygnięcie powiatowego konkursu „Bożonarodzeniowe czary – mary”.