„Spacery krajobrazowe 2020”

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ogłosiła 20 października 2016 r. Dniem Krajobrazu. Inicjatywa zyskała uznanie na forum międzynarodowym i w 2017 r. Rada Europy ogłosiła 20 października Międzynarodowym Dniem Krajobrazu.

Nieodłącznym elementem Dnia Krajobrazu są „spacery krajobrazowe”, które odbywają się w całym kraju. Uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w tej akcji, która w bieżącym roku była nieco skromniejsza, ze względu na sytuację epidemiologiczną.  W tym roku obchody odbywają się pod hasłem: „Drzewo w krajobrazie”.

Uczestnikami tegorocznej edycji, zorganizowanej i poprowadzonej przez nauczycielkę geografii p. Marzenę Wojciechowską oraz nauczycielkę biologii p. Marię Zdun, byli uczniowie oddziału  Va, którzy – podczas spaceru – podziwiali piękno rodzimych drzew rosnących w najbliższej okolicy szkoły, określali ich znaczenie dla środowiska i krajobrazu. Mieli możliwość utrwalić oraz poznać nazwy różnych gatunków drzew iglastych i liściastych, szczegóły budowy liści oraz owoców niektórych z nich. Elementem zajęć było bliższe poznanie wybranych przez uczniów egzemplarzy, które mieli sportretować, zbadać i opisać korę, zmierzyć obwód i określić cechy charakteryzujące drzewo, wyrażając tym swój emocjonalny stosunek do wybranej rośliny.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, włączyli do tego elementy zabawy na świeżym powietrzu oraz zbieranie kasztanów, żołędzi, szyszek i innych owoców.  Na koniec zaprezentowali efekty swojej pracy.

Poprzedni artykułWybór nazwy/ imienia lub patrona naszego przedszkola
Następny artykułUczniowie klas IV-VIII