Sochocin – Moje Miasto Bez Elektrośmieci

Publiczny Zespół Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie bierze udział w zbiórce elektrośmieci pod nazwą „Moje miasto bez elektrośmieci”. Celem tej akcji jest edukacja dzieci i ich rodzin z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, w trosce o środowisko naturalne.

W ramach tej akcji dzieci otrzymały kartki informacyjne o przebiegu akcji, wraz z wyznaczonym terminem zbiórki elektrośmieci. Dla wszystkich biorących udział przewidziane są drobne upominki (magnesy na lodówkę, piórniki i torby ekologiczne).

W związku z tym prosimy rodziców oraz dzieci o przygotowanie a następnie przyniesienie zużytego sprzętu elektronicznego (mały gabaryt) w dniach 27.02-28.02.2023 roku do szkoły (w godzinach od 08:00-16:00).

Jednocześnie  cały czas zbieramy zużyte baterie, które można oddawać do odpowiedniego pojemnika umieszczonego wewnątrz budynku Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego oraz budynku Przedszkola Guzikowa Kraina.

Dbajmy o nasze środowisko! To ważne dla nas i przyszłych pokoleń, by nauczyć młodych ludzi właściwego postepowania z tymi niebezpiecznymi odpadami. Dzięki temu mamy szansę żyć w czystym mieście.

Zapraszamy!

Koordynatorzy akcji