Bezpieczne ferie

10.02.2023r. w trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków w Guzikowej Krainie odbyły się zajęcia, których celem była edukacja pt.”Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe”. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną ,, Bezpieczne ferie”, dzięki której dowiedziały się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Dzieci utrwaliły sobie zasady poruszania się po drodze, poza tym usłyszały przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych, takich jak zamarznięte zbiorniki wodne. Wiedzą już oni dobrze, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi, jak również nie wolno nic od nich brać, czy wsiadać do obcego auta. Przedszkolaki utrwaliły również znajomość numerów alarmowych i zasad udzielania pierwszej pomocy. Ciekawostką dla najmłodszych było wykorzystanie koca termicznego. Przedszkolaki aktywnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach.

Poprzedni artykułSochocin – Moje Miasto Bez Elektrośmieci
Następny artykułPodsumowanie I półrocza roku szkolnego 2022/2023