PRZYRZEKAMY! – czytelnicy Ia i Ib

21  listopada 2022 roku w świetlicy szkolnej punktualnie o godzinie 9.00  rozpoczęła się uroczystość pasowania na czytelnika, której bohaterami byli najmłodsi uczniowie naszej szkoły,  czyli pierwszoklasiści.  Część artystyczną pod tytułem „Sen Jasia” przygotowali uczniowie najstarszych  klas -członkowie Aktywu Bibliotecznego: VIIIa – Natalia Chojnacka (narrator), Natalia Dana (Kaczka Dziwaczka), Julia Pniewska (Miś Uszatek), gościnnie Kacper Kaliszewski (Jaś), VIIIc – Magdalena Jankiewicz (Kopciuszek) i Natalia Dalgiewicz (Czerwony Kapturek). Pierwszaki wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Marią Dalecką i panią Joanną Załęcką aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu dopowiadając brakujące słowa znanych wierszyków, śpiewając kołysankę staremu niedźwiedziowi (w Dniu Pluszowego Misia), wysłuchując z zaciekawieniem próśb KSIAŻKI. Gdy w końcu nadszedł najważniejszy moment uroczystości  odświętnie ubrane dzieci z wielkim przejęciem złożyły przyrzeczenie:

„My, uczniowie pierwszej klasy Tobie książko przyrzekamy

Że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy…”

Tym samym zostały pasowane i jednocześnie stały się pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki  i zostały zaproszone do odwiedzania jej i wypożyczania książek. Duża grupa dzieci zapewniła, że potrafi już samodzielnie czytać. REWELACJA!  Na pamiątkę tego wydarzenia każdy czytelnik otrzymał zakładkę do książki  i cukierka z koszyczka od Czerwonego Kapturka.

W końcowej części spotkania bibliotekarka wraz ze swoimi podopiecznymi z AB wręczyła pierwszoklasistom książki „Abecadło” w ramach  realizowanego projektu narodowego czytania „Mała książka-wielki człowiek”, w którym szkoła podstawowa w Sochocinie bierze udział.

Do dokumentacji fotograficznej wykorzystany został aparat  ze statywem zakupiony w ramach projektu Laboratoria przyszłości.

Poprzedni artykułRegulamin konkursu plastycznego „Moja ulubiona postać z bajki”
Następny artykułBohaterOn 2022