Podsumujmy innowację pedagogiczną „Ja, ty, my, nasz świat”

20 czerwca 2024 roku odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów, czyli uczniów klasy 8 A. Wyjątkowym momentem uroczystości było wystąpienie Juliana Świeżawskiego, który w imieniu uczniów realizujących innowację pedagogiczną „Ja, ty, my, nasz świat” pożegnał Mateusza Ossowskiego kierując słowa podziękowania za wspólny czas od całej innowacji pedagogicznej. To jest również doskonały czas na podsumowanie naszej tegorocznej pracy.

A może nad MORZE?

W poniedziałkowy poranek 17 czerwca 2024 r. grupa innowacji pedagogicznej „Ja,Ty, My- nasz świat…” wraz z opiekunami wyruszyła w kierunku Morza Bałtyckiego. Pierwszym punktem wyjazdu było poruszające i pełne emocji zwiedzanie muzeum Stutthof w Sztutowie. Następnie, korzystając z pięknej pogody dzieci aktywnie spędziły czas na plaży w Stegnie, budując rzeźby z piasku. Wyjazd był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Uczniowie wrócili do domów pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień.

“Witajcie w Naszej Bajce… piosenką zaczarowany świat”

To tegoroczne hasło przewodnie XII Powiatowego Konkursu Piosenki Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jońcu. Celem konkursu było m.in. rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży, zwiększanie ich aktywności społecznej wśród rówieśników oraz poczucia własnej wartości i pewności siebie. Dlatego nie mogło nas tam zabraknąć. 22 maja 2024 r. uczestniczki innowacji pedagogicznej „Ja, Ty, My – nasz świat…” przedstawiły swoje talenty. Naszą placówkę reprezentowała Nina Kaliszewska i Daria Popin. Dziewczęta otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale. Serdecznie gratulujemy, jesteśmy z Was dumne!!! Organizatorom dziękujemy za zaproszenie. To był strzał w dziesiątkę!

Noc w szkole. Czy to możliwe? Wydaje się, że to absurd!

Tymczasem dla uczniów innowacji pedagogicznej „Ja, Ty, My – nasz świat…” noc w hotelu przy stołówce szkolnej była jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji. W piątek 22 marca o godzinie 18.00 – uczestnicy spotkali się w hotelu przy stołówce szkolnej, by wziąć udział w nietypowych zajęciach połączonych z nocowaniem, gdzie czekała na nich noc pełna tajemnic. Głównym punktem spotkania była przygoda, w przygotowanym specjalnie zagadkowym escape roomie. Rozwiązywanie przez uczniów wskazanych zadań w końcowym etapie, doprowadziło ich do odnalezienie klucza, który otworzył tajemniczy kuferek ze skarbami, prezentem. W kuferku odnaleźli trzy koperty. Każda z przesłaniem, jednak ta pierwsza koperta była najważniejsza i emocjonująca. Znajdował się w niej list od Pani Dyrektor, w którym odczytali miłe, pokrzepiające słowa skierowane do całej grupy. W kolejnej kopercie były pieniądze, a w następnej – menu do pizzerii. Ostatnim zadaniem uczniów było przeliczenie pieniędzy i oszacowanie na ile mogą sobie pozwolić podczas samodzielnego zamawiania pizzy. Zabawa była przednia. Po udanym złożeniu zamówienia w trakcie oczekiwania na chrupiącą pizzę, uczniowie umilali sobie czas bawiąc się w „Zaczarowane memory”. Po podwieczorku nadszedł czas na seans filmowy. Uśmiechom nie było końca. Uczniów rozbawiały „Trolle”. Po seansie, była wspólnie przygotowana kolacja, sprzątanie i czas na higienę oraz odpoczynek. W miłym, spokojnym klimacie cała grupa uczniów zatopiła się w swoich hotelowych łóżkach, by odpocząć po trudach tego wyjątkowego popołudnia. Rano wspólnie przygotowaliśmy i zjedliśmy pożywne śniadanie. O godzinie 10.00, z ogromnym bagażem wrażeń, po intensywnie przeżytej nocy, wszyscy udali się do domu. Okazało się, że niewielkim nakładem środków można sprawić dzieciom przyjemność, pokazać, jak w sposób wartościowy i rozwijający, a jednocześnie przyjemny, mogą spędzić czas.

W sercu coś kłuje, a w oku kręci się łza…

Grupa innowacji pedagogicznej „Ja, Ty, My – nasz świat…” wraz z uczniami klasy IVa oraz chórem szkolnym „Volta”, 10 stycznia 2024 roku po raz kolejny odwiedziła Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Płońsku ze świątecznym przedstawieniem „Podaruj miłość na święta”. Nasza wizyta była również idealną okazją, do złożenia życzeń podopiecznej Zakładu, pani Krystyny Bratkowskiej, która właśnie tego dnia obchodziła swoje 101 urodziny. Jubilatka swoją przygodę z edukacją rozpoczynała właśnie w Sochocinie. Jeszcze raz życzymy jej dużo zdrowia! To spotkanie z pewnością było doświadczeniem, które jeszcze bardziej pomoże uczniom dostrzec prawdziwą naturę bezinteresownej pomocy i otworzy serca na potrzeby chorych i cierpiących. Serdecznie dziękujemy Piekarni „Maczek” za pyszne ciasteczka, które przekazaliśmy w prezencie na ręce pani kierownik. To była kolejna lekcja empatii dla uczniów, a dla pacjentów wspaniałe wydarzenie. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i piękne obrazy wykonane przez pacjentów. Takie spotkania poruszają nasze serca oraz pokazują, że młodzież w dzisiejszych czasach nie jest obojętna i pamięta o ludziach starszych. Dla nas było to ogromne i piękne przeżycie. Warto pomagać!

15grudnia 2023 r.

Świąteczny czas sprzyja czynieniu dobrych uczynków innym ludziom. Chęć sprawienia komuś przyjemności, spędzenia kilku chwil we wspólnym gronie, by nikt nie czuł się osamotniony, to najlepszy prezent podarowany drugiemu człowiekowi. Z taką inicjatywą grupa innowacji pedagogicznej „Ja, Ty, My – nasz świat…” wraz z przedstawicielami chóru szkolnego „Volta” w piątkowe przedpołudnie wybrała się do Domu Pomocy Społecznej w Karolinowie, gdzie złożyli podopiecznym świąteczne życzenia, podarowali kartki z życzeniami, piękną Szopkę Bożonarodzeniową, wykonaną przez ucznia naszej szkoły oraz pyszne ciasteczka podarowane przez piekarnię. Na ręce pani Dyrektor Ośrodka wręczyli również słodki upominek. Podopieczni Ośrodka z nieskrywaną radością wysłuchali przygotowane przez uczniów życzenia oraz śpiew kolęd. Wzruszenie i radość wypełniły wszystkich, zarówno mieszkańców DPS-u jak i dzieci. Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Karolinowie była kolejnym doświadczeniem dla naszych uczniów, dzięki któremu przekonali się, że warto jest czynić dobro dla innych. Akcja przygotowana została pod kierunkiem p. Doroty Goździewskiej, p. Izabeli Gajewskiej-Piaskowskiej i p. Kamili Łukasiak.

Akcja „Dzieci – Dzieciom” 2023

W dniach 6-8 grudnia 2023r. w naszej szkole odbył się coroczny charytatywny kiermasz zatytułowany „Dzieci-Dzieciom”. W tych dniach klasy III-VIII oraz uczniowie należący do Innowacji Pedagogicznej „Ja, Ty, My – nasz świat” sprzedawali ozdoby bożonarodzeniowe, zabawki i pyszne świąteczne produkty, a wszystko to w ramach pomocy i wsparcia płynącego prosto z serca. Uśmiech dzieci i wspaniała świąteczna atmosfera wprowadziła całą społeczność szkolną w klimat zbliżających się świąt. Dochód z tego niezwykłego wydarzenia zostanie przekazany na leczenie uczniów – Mai i Karola oraz paczki świąteczne dla dzieci. Dziękujemy serdecznie rodzicom, wychowawcom, nauczycielom oraz wszystkim ludziom dobrego serca za zaangażowanie i pomoc! W tych dniach z okazji Mikołajek, uczniowie otrzymali od Rady Rodziców słodkie upominki. Dziękujemy!!!

25 listopada 2023 r. Film jest dobry na wszystko…

Innowacja pedagogiczna „Ja, Ty, My – nasz świat…” w piątkowe przedpołudnie rozpoczęła mini maraton filmowy. Na krótką chwilę klasa terapeutyczna, zamieniła się w salę kinową. W ten sposób młodzi kinomani mogli pogłębić wiedzę z zakresu sztuki filmowej rozwijając przy tym wrażliwość i przygotowując się do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą. Film poruszał emocje młodych widzów nawiązując do tematyki przyjaźni, wierności i przywiązania zwierząt do ludzi. Projekcja na dużym ekranie dała wiele radości młodym odbiorcom i uczyniła ten dzień wyjątkowym. Czas upłynął uczniom w miłej atmosferze, był dobrą okazją do integracji i każdy mógł poczuć się jak w prawdziwym kinie. Filmowa przygoda zorganizowana była pod kierunkiem p. Izabeli Gajewskiej-Piaskowskiej i p. Kamili Łukasiak. Do zobaczenia na następnym seansie!

Poprzedni artykuł„Każde zakończenie jest nowym początkiem”
Następny artykułDOWOZY DO SZKÓŁ W ROKU SZKOLNYM 2024/2025