Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poeci – dzieciom”.

W czwartek, 30 marca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie, już po raz 20. odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poeci – dzieciom”. Tegoroczna, jubileuszowa edycja wydarzenia związana była z 90-leciem powstania Szkoły Podstawowej imienia majora Henryka Sucharskiego w Sochocinie i odbywała się pod hasłem „Codzienność szkolna w poezji dla dzieci”.

W konkursie wystąpiło 23 finalistów z 8 szkół podstawowych z: Siedlina, Lisewa, Zaborowa, Kołozębia, Królewa, Ojrzenia, Smardzewa i Sochocina. Młodych recytatorów oceniało jury w następującym składzie: przewodnicząca – dyrektor Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie Beata Grabarczyk-Tomaszewicz, i członkowie – przewodnicząca Rady Miejskiej w Sochocinie Monika Makowska-Chojnacka, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Sochocinie Renata Krawczyk i przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Sochocin Elżbieta Adamkiewicz.

Konkurs poprowadzili uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Sochocinie : Gabriela Kazimierczak i Aleksander Kołodziejski, a nad prawidłowym przebiegiem całego wydarzenia czuwała Magdalena Dyguła.

Decyzją jury nagrody otrzymali:

I miejsce – Małgorzata Szczepańska – za wiersz „Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek” H. Łochockiej (SP Królewo)

II miejsce – Alicja Kosobudzka – „Ala się przechwala” w wierszu Wnukowskiego Marka (SP Sochocin) oraz Szymon Żuchowski – „Słowa i Słufka” w wierszu Juliana Tuwima (SP Siedlin)

III miejsce – Amelia Hawryluk – „Straszny sen” – Maria Terlikowska (SP Zaborowo), Lena Świerczewska – „Doświadczenie” Małgorzaty Strzałkowskiej (SP Kołoząb), Maja Świętosławska – „Zosia Samosia” – Julian Tuwim (SP Lisewo)

Wyróżnienia :

Filip Wiśniewski – „Czwarta klasa na obcasach” (SP Siedlin), Lena Dobrowolska – „Atrament i kreda” (SP Smardzewo), Lilianna Rydzewska – „Nasza Pani” (SP Ojrzeń), Adrian Ozdarski – „Nasza Pani się cieszy” (SP Sochocin), Oliwia Rogalska – „Nasza Pani się cieszy” (SP Sochocin)

Specjalna nagroda książkowa dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej powędrowała do Alicji Drążkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Kołozębiu, natomiast specjalną nagrodę książkową dyrektora Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych otrzymał Dawid Jakubowski ze Szkoły Podstawowej w Sochocinie.

Organizatorem wydarzenia, nad którym honorowy patronat objął burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński, jak co roku, był zespół edukacji wczesnoszkolnej Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie, a nagrody książkowe ufundował Urząd Miasta i Gminy Sochocin.