22 Marca Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych rezolucją z dnia 22 grudnia 1992 r. W naszej szkole został zorganizowany pokój zagadek w klasach czwartych, piątych i szóstych oraz konkurs wiedzy o wodzie w klasie siódmej i w klasach ósmych. Dodatkowo, klasy czwarte i piąte wykonały wspaniałe plakaty i lapbooki  dotyczące wody, jej znaczenia dla człowieka i przyrody.

Jednym z zadań do wykonania była symulacja oczyszczania wody, w której przeprowadzeniu pomógł sprzęt uzyskany z Wielkiej Szkolnej Loterii Lidla Talenciaki. Dzięki przeprowadzeniu doświadczenia uczniowie mogli zaobserwować jaki wpływ na oczyszczanie wody ma piasek.

Każda z klas miała trzech swoich przedstawicieli, którzy ją reprezentowali. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali powierzone im zadania, bardzo dobrze współpracowali i dzielili się pracą, tak by jak najlepiej i najszybciej udzielić prawidłowych odpowiedzi.

W kategorii klas czwartych, klasa 4b jako pierwsza rozwiązała zagadki i tym samym zwyciężyła. Byli to uczniowie: Julia Węgier, Maciej Synderski  i Michał Wasiak. Uczniowie klasy 5a: Bartosz Włodkowski, Jan Pniewski i Julian Świeżawski, również jako pierwsi rozwiązali zadania, które dotyczyły zagadnień z biologii i geografii. W klasach szóstych reprezentanci klasy 6b: Maja Komarowska, Zuzanna Mieczkowska i Szymon Kozłowski wykazali się  dużą wiedzą, sprytem i szybkością podczas wykonywania zadań.

Natomiast podczas konkursu wiedzy o wodzie, wyniki były wyrównane, ale klasa 8c, którą reprezentowali: Dominik Chojnacki,  Magdalena Jankiewicz oraz Amelia Kowalska zwyciężyli w zmaganiach z dziedziny biologii, chemii i geografii.

Wszyscy uczniowie dostali drobne upominki w postaci książeczek oraz kropelki wody w postaci zawieszki wydrukowanej w drukarce 3D sprzętu pozyskanego w ramach Programu Laboratoriów Przyszłości. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody książkowe z dziedziny biologii roślin i zwierząt.

Dzięki konkursowi, uczniowie pogłębili swoją wiedzę, ale również doświadczyli osobiście, jak ważne jest rozsądne gospodarowanie wodą. Uświadomili innym, że możemy wpływać na zachowanie dobrej jakości i czystości zasobów wodnych, zmieniając sposób, w jaki korzystamy, konsumujemy  i zarządzamy wodą w swoim życiu.

Zdjęcia z przeprowadzonego konkursu wiedzy o wodzie i pokoju zagadek wykonano dzięki aparatowi fotograficznemu pozyskanego z Laboratoriów Przyszłości.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Zespół Matematyczno – Przyrodniczy

Poprzedni artykułŚwiatowy Dzień Wody
Następny artykułMiędzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poeci – dzieciom”.