Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poeci – Dzieciom”

W tygodniu, kiedy przypada  Międzynarodowy Dzień Poezji i Międzynarodowy Dzień Teatru w Szkole Podstawowej w Sochocinie miał miejsce, cieszący się długoletnią tradycją, konkurs „Poeci – Dzieciom”. W piątek, 25 marca 2022r. odbyła się już XIX edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Poeci – Dzieciom”. Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sochocin p. Jerzego Ryzińskiego. Głównymi celami konkursu było rozbudzanie pasji czytelniczych, zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja umiejętności uczniów. W roku szkolnym 2021/2022, gdy nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zachęcanie dzieci do poznawania poezji i prozy jest szczególną misją pedagogiczną.

W konkursie wzięło udział 10 uczestników z klas III. Dzieci miały możliwość wyboru wierszy, których tematem przewodnim było „Zdrowie”. Pani Maria  Dalecka uroczyście powitała uczestników, publiczność (uczniów klas III) oraz przedstawiła 3 – osobowe jury, w skład, którego weszły panie: p. wicedyrektor Dorota Goździewska, nauczyciel biblioteki p. Elżbieta Kupniewska – Makówka, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej p. Grażyna Podgórska. Konkurs prowadziły uczennice klasy IV, Maja Jasińska i Lena Łukasiak. Na ocenę recytacji miały wpływ: tempo, intonacja, interpretacja, znajomość tekstu oraz swoboda sceniczna. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Przewodnicząca jury p. Dorota Goździewska podziękowała uczestnikom za urocze występy zaznaczając, że była to znakomita okazja do zaprezentowania talentów przed publicznością. Pogratulowała, podkreśliła ciekawe interpretacje oraz takie cechy jak odwaga i wytrwałość w pamięciowym opanowaniu wierszy. Wybór zwycięzców dla jury nie był łatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Zofia Mrozek kl. III b

II miejsce – Maja Rojewska kl. III a, Paulina Małecka kl. III b

III miejsce – Oliwia Stępkowska kl. III b, Julia Białołęcka kl. III b, Szymon Chojnacki kl. III a

Wyróżnienia: Kacper Biliński kl. III b, Lena Grosz kl. III a

Dyplomy i nagrody książkowe wręczyła p. dyrektor Beata Grabarczyk – Tomaszewicz, które zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Sochocin.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Zespół edukacji wczesnoszkolnej

Poprzedni artykułMY FAVOURITE ANIMAL