Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla Błękitnego Nieba

22 września 2023 roku uczniowie klasy 5a i 5b wzięli udział w grze terenowej zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Czystego Powietrza, obchodzonego 7 września.

Celem gry było uświadomienie uczniom jak ważna jest troska i dbanie o dobrą jakość powietrza, ponieważ ma istotny wpływ na zdrowie nas i naszych bliskich. Przyczyną powstawania zanieczyszczeń są spaliny wydobywające się z kominów fabryk, działalność rolnicza, spaliny samochodowe, palenie w piecach niewłaściwym paliwem (śmieci, odpady plastikowe).

Uczniowie pracowali w grupach, wykorzystując swoją wiedzę połączoną z nowoczesną technologią. Wszystkie grupy były zaangażowane w wykonywanie zadań. Dodatkowym utrudnieniem było odnalezienie właściwej lokalizacji do wykonania kolejnego zadania.

W klasie 5a najwięcej punktów zdobyła grupa III, drugie miejsce miała grupa I, trzecie miejsce zdobyła grupa II.

W klasie 5b najwięcej punktów zdobyła grupa I, następnie grupa III, trzecie miejsce grupa IV.

Za swoją pracę, zaangażowanie zostali nagrodzeni w postaci oceny.

Ta lekcja biologii i ochrony przyrody jednocześnie bardzo uczniom się podobała, ponieważ pracowali poza budynkiem szkoły, współpracowali w wykonywaniu zadań i wykazali się swoją wiedzą w sposób praktyczny.

Zespół matematyczno-przyrodniczy

Poprzedni artykuł„Sport to zdrowie-uświadom to sobie”
Następny artykułKiermasz charytatywny „Dla Mai”