Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

W dniach od 13 do 20 maja 2022 r. trwał w naszej szkole Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa. Celem akcji była szeroko rozumiana profilaktyka bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem zasad ruchu drogowego, wychowania komunikacyjnego, wzrost świadomości dotyczącej bezpieczeństwa wśród dzieci i ich rodziców, ochrona przed zagrożeniami. W naszej szkole uczniowie kl. I-III możliwość zapoznania się z profilaktyką bezpieczeństwa w wielu obszarach, poszerzyć wiedzę i zwiększyć umiejętności pomocy w sytuacjach kryzysowych. Działania podjęte w ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa w klasach I – III Klasy I 1. Spotkanie z policjantem – zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ćwiczenia praktyczne w prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię. 2. Akademia Bezpiecznego Puchatka – Wielki Test Bezpieczeństwa- Jesteśmy bezpieczni na drodze i w domu- Bezpieczne relacje z rówieśnikami 3. Zasady bezpieczeństwa w czasie podróży – wycieczka szkolna do Gąsiorowa.4. Zasady bezpiecznej zabawy na placu zabaw – bezpieczne korzystanie z urządzeń terenowych. Klasy II 1. Spotkanie z policjantami – przypomnienie znaczenia znaków drogowych oraz zasad ruchu drogowego pieszych i rowerzystów. 2. Wykonywanie plakatów przypominających numery alarmowe i zasady bezpieczeństwa na drogach.3. Udział w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przygotowanych przez klasę VII a. Oglądanie prezentacji multimedialnej – „Bezpieczna droga ze znakami” oraz wykonywanie ćwiczeń interaktywnych ze znajomości znaków drogowych. Utrwalenie rodzajów znaków ich kształtów i kolorów. Wykonywanie kartonowych znaków drogowych. 4. Spacer połączony z obserwacją terenu w pobliżu szkoły. Ćwiczenia praktyczne w prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię Klasy III 1. Oglądanie prezentacji multimedialnej pt. „Bezpieczna droga ze znakami”, udział w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przygotowanych przez klasę VII a. 2. Ćwiczenia praktyczne – „Jak być bezpiecznym na drodze?” 3. „Ratujemy i uczymy ratować” – udzielanie pierwszej pomocy – pokaz i ćwiczenia praktyczne. 4. „Bezpiecznie w czasie burzy” – kształtowanie prawidłowych postaw.

Poprzedni artykułMałe miasto z wielką historią – Kazimierz Dolny nad Wisłą
Następny artykułDyżur wakacyjny