Klasy drugie w Warszawie

Dnia 4 października 2022r. uczniowie klas drugich wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Warszawy. Głównym jej celem było poznanie piękna stolicy, zapoznanie z zabytkami oraz rozwijanie zainteresowań poprzez samodzielne doświadczanie. Drugoklasiści odwiedzili Muzeum Geologiczne, w którym odkrywali fascynujący świat minerałów, kryształów i skamieniałości. Zobaczyli również wystawę meteorytów, a także czaszki naszych prehistorycznych przodków. Jednak największe wrażenie zrobiły na wszystkich szkielety zwierząt z epoki lodowcowej: mamuta, nosorożca wielkiego i niedźwiedzia. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, w którym czekało na uczniów wiele naukowych atrakcji. Poprzez zabawę i doświadczenia rozwijali swoje zainteresowania, eksperymentowali, odkrywali tajniki przyrody angażując wszystkie swoje zmysły. Następnie udali się na spacer po Starym Mieście, podczas którego zobaczyli najciekawsze zabytki Warszawy i usłyszeli wiele ciekawostek na temat stolicy. Uczniów zachwyciły kolorowe kamienice i wąskie uliczki. Udali się też pod Pomnik Małego Powstańca, aby minutą ciszy złożyć hołd dzieciom-żołnierzom, uczestnikom Powstania Warszawskiego. Pomimo zmęczenia i natłoku wrażeń wszyscy byli zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

Poprzedni artykułAby poznać człowieka, trzeba zostać jego towarzyszem podróży
Następny artykułRegulamin konkursu „Cuda z jesiennego liścia”