Aby poznać człowieka, trzeba zostać jego towarzyszem podróży

Witaj przygodo! Czyli wyczekiwana wycieczka grupy innowacji pedagogicznej „Ja, Ty, My – nasz świat…”

„Aby poznać człowieka, trzeba zostać jego towarzyszem podróży.” – tureckie przysłowie

Grupa uczniów naszej szkoły uczestniczącej w innowacji pedagogicznej „Ja, Ty, My – nasz świat…” w piątkowy poranek 30 września 2022 r. wyruszyła na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Zwiedziła najciekawsze miejsca na Starym Mieście: Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Pomnik Syrenki, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca. Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Świata Iluzji na Rynku Starego Miasta. Dzieci przeniosły się na chwilę do świata pozorów i złudzeń, gdzie poznali czym jest iluzja i jak nasz mózg może płatać nam figle optyczne. Ta ciekawa wycieczka naukowo-integracyjna to nie tylko świat pozorów, złudzeń i paradoksów, ale również historyczny spacer po Warszawie oraz wspólny obiad.

To była niezwykła przygoda!

Poprzedni artykułOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Następny artykułKlasy drugie w Warszawie