Klasowy Dzień Gier

17 lutego – to klasowy dzień gier planszowych drugoklasistów. Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania czasu wolnego, alternatywą dla telewizji, komputera czy smartfona. Nie tylko bawią, ale też rozwijają wyobraźnię oraz uczą przewidywania, podejmowania decyzji oraz zasad fair play.

Drugoklasiści przynieśli swoje ulubione gry planszowe, pionki , kostki. Dużym zainteresowaniem wśród graczy cieszyły się memory, warcaby, szachy, puzzle. Uczniowie rywalizowali ze sobą, przy tym towarzyszyła im radość.

Była to doskonała lekcja nauki współdziałania w zespole, dzieci panowały nad sobą, wytrwale dążyły do celu, szukały sposobu na pokonywanie trudności. Każdy okazał się specjalistą w innej dziedzinie.

Poprzedni artykułZabawa karnawałowa „Żabek”
Następny artykułMazowieckie Talenty… tym razem polonistyczne