„Każde zakończenie jest nowym początkiem”

20 czerwca 2024 roku odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów, czyli uczniów klasy 8a. Lirycznie i nastrojowo uczniowie- Bartłomiej Rychter i Marta Oporska rozpoczęli całą  uroczystość słowami piosenki „Idź swoją drogą-raz, dwa, trzy”. Następnie powitali wszystkich zgromadzonych gości. Po przemówieniach pani dyrektor Beaty Grabarczyk- Tomaszewicz i pana burmistrza Jacka Podgórskiego nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły młodszym uczniom z klas siódmych a następnie odśpiewanie hymnu szkoły.

Dla uczniów zawsze ważnym momentem jest podsumowanie całorocznej pracy. Absolwenci otrzymali nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce, za godne reprezentowanie szkoły, za czytelnictwo, osiągnięcia sportowe oraz upragnione świadectwa ukończenia szkoły, które wręczyły pani Katarzyna Giranowska-Kopeć oraz Izabela Gajewska- Piaskowska.

Wyjątkowym momentem uroczystości było wystąpienie Juliana Świeżawskiego, który w imieniu uczniów realizujących innowację pedagogiczną „Ja, ty, my, nasz świat”  pożegnał Mateusza Ossowskiego oraz słowa podziękowania wypowiedziane przez Mariję Danyliuk-uczennicę z Ukrainy. Tradycją stało się pożegnanie absolwentów przez młodszych kolegów z klas siódmych i obdarowanie ich drobnymi upominkami. Następnie serdeczne podziękowania za przekazaną wiedzę, za opiekę, za trudne i mozolne budowanie uczniowskich wnętrz i wyrozumiałość przekazali Marta Oporska, Patryk Kosobudzki, Bartłomiej Rychter  dla Dyrekcji Szkoły, całego Grona Pedagogicznego oraz Pracowników Obsługi i Administracji.

Na zakończenie absolwenci zaprezentowali się w krótkim kabarecie zatytułowanym „Po co komu szkoła?”. W humorystyczny sposób szukali odpowiedzi dotyczących ilości przedmiotów w szkole, długości trwania wakacji i roku szkolnego czy szczęśliwego numerka. Przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia klasy 8a w krótkim filmie prezentowanym podczas piosenki finałowej „Ale to już było”.

Życzymy absolwentom sukcesów w nowych szkołach i mamy nadzieję, że będą mile wspominać czas spędzony w murach Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego.

Poprzedni artykułZakończenie roku szkolnego
Następny artykułPodsumujmy innowację pedagogiczną „Ja, ty, my, nasz świat”