„Gorączka Złota” 2024-zakończona i podsumowana

Dziś 04.06.2024 roku panie Elżbieta Kupniewska-Makówka i Katarzyna Wieczerzak  przekazały do Oddziału Rejonowego PCK w Płońsku zebrane przez uczniów naszej szkoły monety. Wszystkie 1,2 i 5 groszowe monety ważyły ponad  15 kilogramów. Najwięcej złotych „groszaków” zebrała klasa Ia-5kg 30 dkg -BRAWO!, na II miejscu klasa 4b-4kg 87 dkg, III miejsce przypadło klasie 6a-2 kg 18 dkg, IV miejsce klasa6b-1 kg 79 dkg, V miejsce klasa IIIa-0,5 kg, VI miejsce klasa 8a-33 dkg, VII miejsce klasa IIIb-18 dkg.

Cieszymy się z naszego udziału i wkładu w ogólnopolską akcję, ale do rekordowych wyników zbiórki, jednej z powiatowych szkół- ponad 120 kg ,  jeszcze nam  daleko. Zbierzmy siły,  by z dużo większym zapałem podjąć wyzwanie w kolejnej edycji „Gorączki” w przyszłym roku szkolnym.

Dzięki zaangażowaniu darczyńców z całej Polski, drobne monety zamieniają się w „tony złota”, które pomagają najmłodszym, zapobiegają wykluczeniu społecznemu i stwarzają szansę na lepszy start w dorosłość. Środki zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom na przykład na dofinansowanie letniego wypoczynku, na ciepłe posiłki w szkołach, wyprawki szkolne, a także niezbędne pomoce naukowe.

Akcja „Gorączka Złota PCK” ma również wymiar edukacyjny. Poprzez akcję charytatywną  PCK promuje idee wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Większość wolontariuszy w „Gorączce Złota” to uczniowie pomagający swoim rówieśnikom. To właśnie aspekt edukacyjny – pokazanie jak drobny gest jakim jest zebranie garści „złotych monet” – ma szczególną wartość. Akcja co roku spotyka się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

Opiekun Szkolnego Koła PCK

Poprzedni artykułSzkoła Ekologicznie Zaangażowana