,,Golgota Wschodu”

W roku szkolnym 2021/2022 szkoła podstawowa w Sochocinie bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Jednym z założeń programu jest zorganizowanie w każdej klasie projektu edukacyjno-czytelniczego.

,,Golgota wschodu” to efekt realizacji projektu edukacyjno-czytelniczego z NPRC. Tym przedsięwzięciem kierowała wychowawczyni klasy VII a– pani Anna Sobótka.

Celem projektu było poszerzenie wiedzy z zakresu literatury i historii, rozwijanie umiejętności aktorskich, zachęcenie uczniów do częstszych odwiedzin w bibliotece, sięgania po książki i czytania ich. Odbiorcy projektu – wszyscy uczniowie poprzez stronę internetową szkoły i socjalmedia, mogli dowiedzieć się więcej o katastrofie katyńskiej. Uczniowie mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy dotyczącej Katynia 1940 r. Odpowiednio dobrana sceneria pomogła wpleść w to elementy biblioteczne.

Poprzedni artykułDzień Języka Angielskiego
Następny artykułPożegnanie 6-latków