„GALA PRAWIE OSKAROWA”

8 maja 2024 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w  Sochocinie miała miejsce wyjątkowa gala, na której zostały wręczone dyplomy i nagrody  VII edycji  MIĘDZYGMINNEGO KONKURSU PIOSENKI I POEZJI W JĘZYKU OBCYM. Tegoroczne hasło konkursu brzmiało „Z piosenką i poezją zdrowo, radośnie i kolorowo”. Honorowy patronat nad konkursem sprawował burmistrz Miasta  i Gminy Sochocin.

Wszystkich zebranych w sali widowiskowej M-GOKu  przywitał chór szkolny „Volta” pod kierunkiem pani Magdaleny Bachman. Uczniowie wykonali utwór „Believer” zespołu Imagine Dragons.    

Pani Małgorzata Czelińska – przewodnicząca Zespołu nauczycieli uczących języków obcych w PZSiPS w Sochocinie przywitała  przybyłych na to spotkanie gości:  burmistrza Miasta i Gminy Sochocin-pana Jacka Podgórskiego, panią Agnieszkę Orzepowską -kierownika Wydziału Administracji i Edukacji-przewodniczącą konkursowego  jury , panią Barbarę Woźniak-przewodniczącą M-GKRPA, panią Marzenę Stawicką- dyrektora M-GOKu w Sochocinie, panią Beatę Grabarczyk-Tomaszewicz- dyrektora  PZSiPS w Sochocinie oraz media lokalne. Konferansjerkę galową prowadzili Julia Białołęcka z kl. Va i Mateusz Chojnacki z kl. VI b.

Szczególnie serdecznie zostali powitani uczniowie- laureaci konkursu oraz ich nauczyciele i opiekunowie.

Nasz konkurs  ma już prawie 20- letnią tradycję. Pomysłodawczynią zmagań językowych w wiersz, piosence i inscenizacji była nauczycielka języka rosyjskiego pani Katarzyna Giranowska-Kopeć.  Pierwsza edycja odbyła się w maju 2005 roku. Jego formuła zmieniała się na przestrzeni lat. Początkowo był to konkurs szkolny, następnie gminny, międzyszkolny, a od 7 lat międzygminny.

W tegorocznej edycji wystąpiło 23 uczestników z 7 szkół podstawowych: w Baboszewie, Jońcu, Kołozębiu, Lisewie, Ojrzeniu, Smardzewie i Sochocinie. Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności  w trzech językach obcych: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Oprócz zdolności językowych pokazali talenty wokalne i aktorskie.

Jury oceniało wszystkich artystów pod kątem poprawności językowej, sposobu prezentacji i ogólnego wrażenia artystycznego.

W kategorii RECYTACJA wyróżnieni i nagrodzeni zostali:

2 WyróżnieniaJulia Kujawska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kołozębiu oraz  Maja Dąbrowska ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Baboszewie.

III miejsce zajęła Maja Komorowska ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Sochocinie.

II miejsceMarta Prządak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kołozębiu.

I miejsceEmilia Kosińska ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Sochocinie.

W kategorii PIOSENKA jury przyznało:

3 wyróżnienia otrzymali-Nikola Kołpaczyńska ze Szkoły Podstawowej im. Medalistów Olimpijskich w Ojrzeniu, Alicja Sokołowska ze Szkoły Podstawowej w Lisewie oraz duet Alicja Drążkiewicz i  Ines  Maryniuk  ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kołozębiu.

III miejsce ex aequo dwa duety: Maja Jankowska i Magdalena Marlęga ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych 1863 r. w Smardzewie oraz Lena Świerczewska i Diana Maryniuk ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kołozębiu.

II miejsce również ex aequo przypadło Kseweremu Grzelak ze Szkoły Podstawowej w Lisewie oraz Dawidowi Jakubowskiemu ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Sochocinie.

I miejsce przyznano Lenie Łukasiak ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Sochocinie oraz duetowi Basi Piętka i Marii Dziekańskiej ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy nad Wkrą w Jońcu.

Serdecznie dziękujemy fundatorom  nagród: Bankowi Spółdzielczemu w Płońsku, Miastu i  Gminie Sochocin, Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania  Problemów Alkoholowych w Sochocinie, Wydawnictwu MACMILLAN POLSKA.  

Poczęstunek ufundowała  Rada Rodziców przy szkole podstawowej w Sochocinie.

Nagrody rzeczowe i dyplomy wręczali  burmistrz Miasta i Gminy Sochocin-pan Jacek Podgórski, Pani Agnieszka Orzepowska- kierownik wydziału Administracji  i Edukacji, pani Beata Grabarczyk-Tomaszewicz-dyrektor szkoły w Sochocinie.

Nasz konkurs co roku cieszy się dużą popularnością, odznacza się wysokim poziomem wykonań wierszy i poezji w językach obcych. Organizatorzy przedsięwzięcia doceniają umiejętności, zaangażowanie i wysiłek włożony w niezwykle inspirujące i wzruszające kreacje aktorskie i wokalne.

Pamiętajmy, że „ZNAJOMOŚĆ JĘZYKÓW JEST BRAMĄ DO WIEDZY”.

Poprzedni artykułDzień Europy
Następny artykułPotyczki historyczne „Znasz-li ten kraj?” 2024