„Znając języki wszędzie czujesz się jak u siebie w domu”

Edmund de Waal

26 września co roku obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Dzień ten pozwolił zwrócić uwagę na różnorodność językową oraz kulturową państw europejskich jako wartości, które powinniśmy pielęgnować i dzięki którym możemy osiągnąć większe zrozumienie między narodami. Niewątpliwie ten wyjątkowy dzień zachęcił również wielu uczniów do nauki języków obcych przez całe życie, nie tylko w toku edukacji ale też poza nim – na potrzeby kariery zawodowej, udziału w wymianie międzynarodowej czy też dla własnej przyjemności.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie klas 5-8 na zajęciach z języka obcego rozwiązywali quizy dotyczące kultury, geografii, zjawisk językowych dotyczących Niemiec, Wielkiej Brytanii i Rosji. Quizy odbywały się za pośrednictwem aplikacji Kahoot. Uczniowie bardzo mocno zaangażowali się w rywalizację, gdyż zwycięzcy z poszczególnych klas będą mogli wziąć udział w drugiej części, czyli  grze terenowej, podczas której będą mogli ponownie sprawdzić swoje umiejętności językowe.  Ponadto dodatkową nagrodą były „n” z języka obcego, które są niezwykle cenione przez uczniów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również cała społeczność szkolna zaangażuje się w obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Organizatorzy ZJO

Poprzedni artykuł„Przytul się do drzewa”
Następny artykułEuropejski Tydzień Sportu w klasach I – III