Europejski Dzień Języków Obcych

26 września 2022 r. upłynął w naszej szkole pod hasłem Europejskiego Dnia Języków Obcych. Głównym założeniem tego święta jest propagowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy. Lekcje języków obcych odbywały się w formie zabaw i ciekawostek językowych. Uczniowie rozwiązywali quizy i zmierzyli się z wyzwaniami językowymi tj. Jaki to kraj?-wirtualna lupa, Apka wyzwań tajnego agenta.” Mogli również zapoznać się z najdłuższymi wyrazami w różnych językach i spróbować „połamać sobie język” czytając łamańce językowe. Dla uczniów klas 4-6 przeprowadzony został mini-konkurs ze znajomości słownictwa w trzech językach-angielskim, niemieckim i rosyjskim. Odpowiedzialnymi za konkurs były uczennice klasy 8b -Weronika Krzyżanowska (jęz.niemiecki), Julia Andruchewicz (jęz.rosyjski) i Wiktoria Kaźmierska (jęz.angielski). Za poprawne przetłumaczenie słówka bądź zwrotu, czekała na uczniów słodka niespodzianka. W „językową podróż po Europie” zabrały uczniów klas siódmych i – uczennice należące do Klubu Europejskiego – Amelia Kowalska i Kinga Kajtaniak. Można było nauczyć się liczyć od 1 do 10 w różnych językach świata, poznać języki słowiańskie, germańskie i romańskie. Na lekcjach języków obcych panowała atmosfera dobrej nauki i zabawy. Nauczyciele próbowali uzmysłowić uczniom jak ważna jest nauka języków obcych. Mamy możliwość nauki języków już od wczesnych lat szkolnych więc nie zmarnujmy tej szansy! Zachęcamy wszystkich chętnych uczniów do nagrywania krótkich filmików pt: „Jak uczyć się języków obcych skutecznie?” W nagrodę będzie można odebrać dodatkową n-kę z dowolnego jęz. obcego. (termin do 30 IX)

Zespół Nauczycieli Języków Obcych

Poprzedni artykułChlebowa historia