Eco – Ciuszek

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Aby mądrym być trzeba zdrowo żyć”, uczniowie klas drugich dowiedzieli się jakie działania sprzyjają, a jakie szkodzą naszej planecie. Nauczyły się jak ważny jest problem segregacji śmieci i recyklingu. Drugoklasiści podjęli wyzwanie i przystąpili do międzyklasowego konkursu „Eco – Ciuszek”. Zadaniem uczestników było przygotowanie kreacji z wykorzystaniem surowców wtórnych, odpadów przeznaczonych do recyklingu oraz innych naturalnych, ekologicznych materiałów. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i aktywności uczniów, ale również propagowanie prawidłowych postaw ekologicznych, podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci oraz nabywanie umiejętności selektywnej zbiórki odpadów. Liczyła się estetyka wykonania i kreatywność. W ruch poszły wiec worki foliowe, reklamówki, nakrętki, plastikowe butelki, gazety, tektura, itp. Uczestnicy popisali się ogromną wyobraźnią i zaangażowaniem. Każdy strój był przemyślany i wyrażał jego osobowość. Każdemu występowi towarzyszyła też autorska choreografia. Stylizacje wzbudziły zachwyt dzieci i jury. Komisja w składzie Pani wicedyrektor Dorota Goździewska, Pani Barbara Kochanowska i Pani Elzbieta Kupniewska – Makówka sprostały trudnemu zadaniu i wyłoniły zwycięzców.

I miejsce Aleksander Kołodziejski oraz Wiktor Mochtak

II miejsce Sikorski Igor oraz Aleksander Pociopa

III miejsce Maciej Marchel oraz Wiącek Adam

Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pokazu mody.

Poprzedni artykułII Szkolna Olimpiada Języka Obcego
Następny artykułAktorskie poczynania klasy 7 b