Aktorskie poczynania klasy 7 b

W ramach udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, do którego w bieżącym roku szkolnym przystąpiła nasza szkoła,  uczniowie klasy 7b przygotowali projekt edukacyjno – czytelniczy prezentując dwa  mini widowiska teatralne.

22 kwietnia została wystawiona inscenizacja tragedii Juliusza Słowackiego „Balladyna”, przygotowana pod kierunkiem polonisty pani Anny Sobótki. Drugie widowisko na podstawie baśni  Charles’a Perraulta, „Śpiąca królewna” uczniowie przygotowali pod okiem wychowawcy pani Agnieszki Oliszewskiej i zaprezentowali w dn. 25 kwietnia. Oba przedstawienia stały się efektem końcowym projektu i uwieńczyły pracę zespołową.

Próbę gry aktorskiej, stroje, przygotowanie scenografii i rekwizytów mogli obejrzeć i ocenić koledzy i koleżanki z klasy oraz nauczycielki nadzorujące przedsięwzięcie.

Projekt miał na celu zachęcenie uczniów do częstszych odwiedzin biblioteki szkolnej, w której można odnaleźć bogaty wybór lektur. Miał zachęcić do czytania książek, czerpania z nich wiedzy i mądrości. Uczniowie zadebiutowali jako aktorzy, wcielili się w role bohaterów, dzięki czemu odbiór treści każdego z dzieł stał się dla nich bardziej zrozumiały. Ćwiczyli dykcję, zwracali uwagę na piękno mowy ojczystej, uczyli się gry na scenie. Podjęli wyzwanie pokonania nieśmiałości, wstydu i obaw związanych z krytyką.

Wysoka ocena obu wystąpień dokonana przez rówieśników była docenieniem wkładu pracy i  zaangażowania wszystkich uczniów w realizację projektu.

Poprzedni artykułEco – Ciuszek
Następny artykułWarsztaty z Panią biblioteką w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa