Dzień Ziemi

Na całym świecie Dzień Ziemi jest obchodzony 22 kwietnia. W naszej szkole uczniowie edukacji wczesnoszkolnej także włączyli się do obchodów tego święta. Uczniowie przygotowali i przedstawili krótkie inscenizacje na temat ochrony przyrody, obejrzeli prezentację pt.: „Dzień Ziemi”, podczas której dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy. Dzieci rozwiązywały zagadki i quizy dotyczące recyklingu. Wykorzystując wiadomości zdobyte podczas edukacji przyrodniczej uczniowie wykonali Kodeks Młodego Ekologa w formie plakatu graficznego oraz małych książeczek. Podjęcie powyższych działań pozwoliło uświadomić wszystkim dzieciom, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko.

Poprzedni artykułDzień Ziemi w Guzikowej Krainie
Następny artykułRok w pigułce po niemiecku