Dzień Ziemi w Guzikowej Krainie

22 kwietnia obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI. Na świecie obchodzi się go nieprzerwanie od 1970 roku, w Polsce zaś obchody Dnia Ziemi zapoczątkowane zostały w latach 90. XX wieku. W tym dniu w naszym przedszkolu promowane były postawy proekologiczne. W każdym oddziale przedszkolaki uczyły się poprzez zabawę oraz utrwalały tematykę związaną z ochroną środowiska. Dzieci m.in. rozmawiały o segregacji śmieci, sadzeniu roślin, oszczędzaniu wody oraz innych czynnościach mających wpływ na kondycję naszej planety. W realizację zajęć wplecione zostały elementy realizowanego przez nas PROGRAMU EDUKACYJNEGO KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY. Tego dnia, wszystkie nasze przedszkolaki wykonały dla siebie odznaki – JESTEM PRZYJACIELEM PRZYRODY!!!

Poprzedni artykułRozstrzygnięcie konkursu „Najciekawsza ozdoba wielkanocna”
Następny artykułDzień Ziemi