DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

8 listopada to Dzień Zdrowego Śniadania. Tego dnia uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami przystąpili do ogólnopolskiej akcji. Celem przedsięwzięcia jest promowanie zdrowego jedzenia wśród uczniów i ich najbliższych oraz wyrabianie nawyku regularnego spożywania posiłków. Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami w formie zabawy, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowywali zdrowe, kolorowe kanapki i owocowe przekąski. Następnie wszyscy razem przystąpili do konsumpcji zdrowego śniadania. Po obfitym posiłku, dzieci nabyły dużo energii i mocy do dalszego uczestnictwa w zajęciach szkolnych. Udział uczniów w zdrowym śniadaniu przyczynił się do zwiększenia świadomości na temat roli zjadania porannego posiłku dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Poprzedni artykułŚwiatowy Dzień Postaci z Bajek
Następny artykułDzień Zdrowego Śniadania