Światowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. W listopadzie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bajki bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Z tej okazji 7 listopada przedszkolaki z Guzikowej Krainy przyszły do przedszkola z maskotkami lub figurkami przedstawiającymi bohaterów ulubionych bajek. Dzieci uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Układały bajkowe puzzle oraz wykonywały prace plastyczne na temat bajek. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do wspaniałej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. „Bajkowy dzień” był pełen radości, a uśmiech na twarzach dzieci był najlepszym tego dowodem.

Poprzedni artykułSzachy – lekcja 2
Następny artykułDZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA