Dzień Czystego Powietrza

Nasza Szkoła uczestniczy w projekcie organizowanym przez MSCDN w Ciechanowie „SZKOŁA EKOLOGICZNIE ZAANGAŻOWANA”, którego celem jest wzmacnianie edukacji ekologicznej wśród uczniów. Głównym celem projektu jest wspieranie nauczycieli w realizacji treści ekologicznych i kształceniu u uczniów odpowiedzialności za środowisko naturalne.

W ramach działań ekologicznych z okazji obchodzonego 14 listopada Dnia Czystego Powietrza w ubiegłym tygodniu została zorganizowana przez Zespół Przyrodniczy dla uczniów klasy 5a, 5b i 6a gra terenowa „Ekologia i powietrze”. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością tematyki dotyczącej: źródeł zanieczyszczeń powietrza, zagrożeń dla środowiska oraz sposobów ochrony.

Gra terenowa odbywała się wokół budynku szkoły. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i realizowali poszczególne etapy gry zgodnie z zasadami. Musieli odnaleźć swoje zadania w terenie, które były opracowane w różnorodnej formie: udzielali prawidłowej odpowiedzi na pytania, robili zdjęcia lub nagrywali krótkie filmy. Wszyscy byli zaangażowani i chętni do pracy, rozwijali umiejętność współpracy w zespole oraz odpowiedzialność za powierzone zadania. Z wielkim entuzjazmem uczestniczyli w grze terenowej. Dzięki realizowanym zadaniom pogłębili wiedzę z zakresu ochrony powietrza.

Poprzedni artykułJesteśmy bezpieczni w szkole
Następny artykułBohaterOn 2021