Do Hymnu

20 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV ogólnopolskim konkursie muzycznym dla szkół podstawowych „Do Hymnu” zorganizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Uczniowie naszej szkoły w liczbie 170 osób, wykonali Hymn Państwowy oraz pieśni „Gaude Mater Polonia” i „Rota”. Wśród zebranych gości obecni byli: pan Jerzy Ryziński – Burmistrz Miasta i Gminy Sochocin, pani Elżbieta Krauze – sekretarz Miasta i Gminy Sochocin, pan Kryspin Kadej – Dyrektor M-GOK oraz jury w składzie: prof. Krystyna Stańczak-Pałyga i prof. Dariusz Dyczewski. Udział w tak prestiżowym konkursie nie tylko stanowi ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły lecz także włącza społeczność lokalną w obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i wpływa na rozwój edukacji muzycznej uczniów poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem. Jesteśmy bardzo dumni z naszych wspaniałych uczniów!

Poprzedni artykułMali Patrioci
Następny artykułTydzień Patriotyczny